"Əminəm ki, bugünkü Azərbaycan gəncləri doğma
Vətənimizin dəyərli vətəndaşları olacaq, öz
professionallığını nümayiş edə biləcək
və ölkənin inkişafında öz sözlərini deyəcəklər"

İlham Əliyev,
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti

 
 

“Azərbaycan gəncliyi 2011-2015-ci illərdə” Dövlət Proqramının Əlaqələndirmə Şurasının üzvləri

DP-nin icraçı orqanı

Əlaqələndirmə Şurasının üzvü

Vəzifə

1

Gənclər və İdman Nazirliyi

Azad Rəhimov

Nazir

2

Milli Məclis

Hadı Rəcəbli

Sosial siyasət Komitəsinin sədri, millət vəkili

3

Milli Məclis

Ceyhun Osmanlı

millət vəkili

4

Daxili İşlər Nazirliyi

Oruc Zalov

nazir müavini

5

Ədliyyə Nazirliyi

Toğrul Musayev

nazir müavini

6

Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi

İlqar Rəhimov

nazir müavini

7

Fövqəladə Hallar Nazirliyi

Faiq Tagizadə

nazir müavini, tibb xidməti general leytenantı

8

Gənclər və İdman Nazirliyi

İntiqam Babayev

nazir müavini

9

Xarici İşlər Nazirliyi

Mahmud Məmməd-Quliyev

nazir müavini

10

İqtisadi İnkişaf Nazirliyi

Sevinc Həsənova

nazir müavini

11

Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi

Firdovsi Fikrətzadə

aparat rəhbərinin müavini

12

Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi

Vaqif Əliyev

nazir müavini

13

Müdafiə Nazirliyi

Çingiz Məmmədov

nazir müavini

14

Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi

Elmir Vəlizadə

nazir müavini

15

Səhiyyə Nazirliyi

Elsevər Ağayev

nazir müavini

16

Təhsil Nazirliyi

Ceyhun Bayramov

nazir müavini

17

Vergilər Nazirliyi

Sahib Ələkbərov

nazir müavini

18

Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi

Sədaqət Qəhrəmanova

sədr müavini

19

Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi

Valeh Hacıyev

sədrin I müavini

20

Dövlət Statistika Komitəsi

Rauf Səlimov

sədr müavini

21

Dövlət Torpaq və Xəritəçəkmə Komitəsi

Azad Nagıyev

komitə sədrinin müavini

22

Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi

Rüstəm Şahbazov

sədr müavini

23

Azərbaycan Respublikası Dövlət Sərhəd Xidməti

24

Dövlət Neft Fondu

İsrafil Məmmədov

Vəsaitlərin idarə edilməsi müdiriyyətinin müdiri

25

Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu

Ədilə Babayeva

müşavir

26

“Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti

Faiq Hüsüyev

sədr müavini

27

Mərkəzi Bank

Xaqani Abdullayev

sədr müavini

28

Mərkəzi Seçki Komissiyası

Rövzət Qasımov

katibliyin müdiri

29

Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət Qulluğu Məsələləri üzrə Komissiya

Vəfadar Misirov

sədr müavini

30

Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası

Nərminə Bayramova

aparat rəhbəri

31

Milli Televiziya və Radio Şurası

Toqrul Məmmədov

sədr köməkçisi

32

Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası

Akif Hacıyev

vitse-prezident

33

Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti

Fidumə Hüseynova

başçının müavini

34

Gənclər Fondu

Fərhad Hacıyev

icraçı direktor

35

UNİCEF

Rəşed Mustafa

rəhbər müavini

36

UNFPA

Fərid Babayev

Proqram əlaqələndiricisi

37

UNDP

Məzahir Əfəndiyev

 

38

Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatlarının Milli Şurası

Fuad Muradov

sədr

39

“İrəli” İctimai Birliyi

Rauf Mərdiyev

sədr

40

Azərbayacn Tələbə-Gənclər Təşkilatları İttifaqı

Şahin İsmayılov

sədr

41

Xaricdə Təhsil Alan və Məzun Olmuş Azərbaycanlı Gənclərin Beynəlxalq Forumu (ASAİF)

Orxan Əkbərov

sədr

42

Azərbaycan – Türkiyə Gənclərinin Dostluq Cəmiyyəti

Rəşxan Qaraşlı

sədr

43

“Azərbaycan Gənc Alim, Aspirant və Magistrlar Cəmiyyəti” İctimai Birliyi

İlqar Orucov

sədr

44

Gənclərin İqtisadiyyat və Menecmentlik üzrə Assosiasiyası (AİESEC)

Fərid İsmayılzadə

sədr

45

“Bizim Nəsil” Gənclərin Regional İnkişaf Assosiasiyası İctimai Birliyi

Nürəddin Mehdiyev

sədr

46

"Vətəndaş Cəmiyyətində Debat" İctimai Birliyi

Şahin Seyid-zadə

sədr

47

Gənc Hüquqşünaslar Birliyi

Elmari Məmişov

sədr

48

“Demokratik Azərbaycan Naminə”
gənclərin İctimai Birliyi

Elməddin Behbud

sədr

49

Gənclər üçün Təhsil Mərkəzi

Vüsal Quliyev

sədr

50

"Gələcəyə Körpü" Gənclər Təşkilatı (Gəncə)

Orxan Abbasov

sədr

51

“Həkimlər və Təbib Tələbələr” İctimai Birliyi

Valeh Rüstəmov

sədr

52

Azərbaycan Gənclərinin Avropaya İnteqrasiyası Təşkilatı

Gülsel Səfərova

sədr

53

“Azərbaycan İntellektual Klublar Assosiasiyası” İctimai Birliyi

Balaş Qasımov

sədr

54

Tələbələr azad sahibkarlıq fəaliyyətində

Kamalə Məmmədova

sədr

55

Azərbaycan Demokratik Tələbə Gənclər Təşkilatı

Asif Əsgərov

sədr

56

Qaçqın və məcburi köçkün Gənclər Təşkilatı

Vüqar Qədirov

sədr